Balticus Advocatus   PRADŽIA   |   APIE MUS   |   SPECIALIZACIJOS   |   PUBLIKACIJOS   |   KONTAKTAI   |   NUORODOS   
 
   ADVOKATO
   ARŪNO MARCINKEVIČIAUS
   IR PARTNERIŲ KONTORA
 
 >>    PASITEIRAVIMUI
Tel./Faks.: +370 52 62 1994
El.paštas: info@advo.lt
 

PUBLIKACIJOS

  2013-08-21 12:15:27
Kai Lietuva priėmė įstatymą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už nusikaltimus žmoniškumui (karo nusikaltimus), - tikriausiai neatsirado nė vieno lietuvio, kuris būtų tokiam sprendimui priešgyniavęs.

Tiesa, Lietuva šiuo metu gyvena užtektinai ramiai. Pastaruosius du dešimtmečius ją aplenkė kruvini žiaurumai, nukamavę buvusią Jugoslaviją, Čečėniją, nuo Azerbaidžano atplėštą Kalnų Karabachą, Siriją, Tunisą ar Egiptą. Lietuviams per pastaruosius du dešimtmečius pavyko išvengti ir žudynių, kurios sukrėtė turtingąją, stabiliąją Norvegiją. Lietuva nepatyrė ir teroro aktų, nugriaudėjusių Amerikoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, siaubo. Galų gale mes priklausome galingam kariniam, politiniam aljansui - NATO. Nelaimės atveju tikrai neliktume visiškai vieni. ...       (Skaityta - 173019 / Komentarai - 0)

 
  2013-08-16 16:29:14
"Jei žudynių Medininkų poste byloje Lietuvos politikai, valdininkai ir Temidės "tarnautojai" ramia sąžine kalina be menkiausių įrodymų buvusį eilinį omonininką iš Rygos, tai bus tikrai smalsu pamatyti, ar ryšis tie patys politikuotojai išdrįsti pagal tą patį Baudžiamojo Kodekso straipsnį dabar pasodinti už grotų realiai tebeveikiantį įtakingą politiką?" - sako advokatas A.Marcinkevičius. ...       (Skaityta - 13996 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 16:27:00
Generalinė prokuratūra paskelbė, kad buvę Vilniaus OMON vadovai Boleslovas Makutinovičius ir Razvodovas už akių bus teisiami dėl Vilniaus OMO veiksmų, tame tarpe ir dėl žudynių Medininkuose, nors vienintelio nuteistojo dėl šių žudynių Konstantino Michailovo byloje šie du asmenys nėra įtraukti kaltinamaisiais ir kaltinimas dėl šių žudynių jiems nepateiktas. Dar daugiau ? būtent Boleslovo Makutinovičiaus, įvardijamo kaip ?slaptas liudininkas? parodymais K.Michailovo byloje ir remiasi kaltinimas ir nuosprendis. ...       (Skaityta - 4628 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 16:10:56
Precedentų neturinčios lietuviškosios Temidės grimasos pasibaisėtinai iškreipė žmogaus laisvių ir teisių, jų apsaugos garantijų ir teisingumo sąvokas. Proceso ypatumai ?Medininkų? byloje vaizdingai išryškino epideminį politinių ir žinybinių interesų įtakų baudžiamajame procese mastą, bei teisinės sistemos institucijų nesavarankiškumą. Atsiskleidė tikrasis prokuratūros ir teismų požiūris į gynybos baudžiamajame procese institutą, advokatus ir jų funkcijų reikšmę lietuviškajam teisingumui. Daugiau nei du dešimtmečius užsispyrusiai toleruotos ydos suformavo iškreiptą ir nieko bendro su pagarba Žmogaus laisvių ir teisių apsaugos garantijomis Europos sąjungoje neturinčią praktika, keliančią grėsmę pačios valstybės autoritetui ir likimui. Visa tai, negatyviai sąlygoja bendrąją nacionalinio teisingumo, visuomenės bei valstybės saugumo, ir demokratijos padėtį Lietuvoje. ...       (Skaityta - 4472 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 16:06:41
?Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė rašyti kaltinamąjį aktą buvusių Specialiosios paskirties milicijos būrio (Otdel miliciji cpecialnogo naznačenija ? OMON) narių byloje, kurie kaltinami prieš daugiau nei 20 metų vykdę Lietuvoje karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmogiškumui. Kaltinamieji, Rusijos Federacijos piliečiai Boleslav Makutinovič ir Vladimir Razvodov, šiame procese tiesiogiai nedalyvauja, nes Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijos atsisakė išduoti šiuos asmenis Lietuvos Respublikai. Todėl šie kaltinamieji bus teisiami už akių, kas yra leidžiama, kai byla yra dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui. ...       (Skaityta - 4025 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 16:04:04
Prieš metus budėjusi Klonio gatvėje Garliavoje, ?išvaikščiojusi kryžiaus kelius? dėl Eglės Kusaitės, šiuo metu disidentė sesė Nijolė Sadūnaitė atkreipė dėmesį ir į Vilniaus apygardos teisme iki gyvos galvos nuteistą Konstantiną Michailovą. N.Sadūnaitei visai nesvarbu, ar žmogus būtų fašistas, ar komunistas, ar kagėbistas ? jeigu jį nekaltai muša, disidentė tylėti ir nematyti tiesiog negali. Dar daugiau ? sesė sako, kad galėtų už K.Michailovą ir į kalėjimą atsisėsti.... ...       (Skaityta - 4043 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 16:00:53
2001-02-15 GP ONKT prokuroras R.Stankevičius, dalyvaujant sk. pav. prokurorui A.Stepučinskui ir Lietuvos Respublikos ambasados darbuotojui Mindaugui Ladygai, LR ambasados RF, Maskvoje, svečių kambaryje apklausė buvusį Vilniaus omonininką PUŽAJ VLADISLAV BORISOVIČ (pastaba: šios apklausos metu padarytas liudytojo parodymų vaizdo įrašas, peržiūrėtas Vilniaus apygardos teismo posėdyje, nagrinėjant bylą). ...       (Skaityta - 13116 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 15:57:04
Viešai nuskambėjusi žinia apie tai, kad kažikuriuose vaikų darželiuose gauti savivaldos institucijų nurodymai ?mokyti vaikus vieniems kitus vadinti ne berniukais ir mergaitėmis, o "žmogeliais", o registruojant vaiką į eilę darželiuose jau ?nustatytos skiltys ?tėvas I ir tėvas II, arba motina I ir motina II?, palietė nūdienos laikų piktžaizdės temą ir privertė ne juokais, rimtai susimąstyti. Tikiuosi neprieštarausite, jog ši belytės ar homoseksualios asmenybės formavimo vaikų darželiuose tema nebėra jau vien diskusijų klausimas. Sodomos ir Gomoros likimas vaizdžiai aprašytas Biblijoje. ...       (Skaityta - 3921 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 15:47:56
Vieša paslaptis, kad buvusio Aukščiausio Tarybos deputato Nikolajaus Medvedevo liudijimas Medininkų byloje Apeliaciniame Teisme sukėlė tarsi sprogusios bombos įspūdį: toks politikas tiek metų žinojo ir... tylėjo. Ką apie tai manote? - paklausė "Karštas komentaras" pirmo nepriklausomos Lietuvos krašto apsaugos vadovo Audriaus Butkevičiaus. ...       (Skaityta - 4018 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 15:44:44
Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius jaučiasi asmeniškai įžeistas dėl tokio Medininkų bylos ?ištyrimo?, kuris sukelia daugiau klausimų, nei pateikia atsakymų. ?Važiuodamas į ?Karšto komentaro? redakciją, aš galvojau: kodėl aš lendu? Koks čia velnias mane neša? Ir pabandžiau atsakyti sau į klausimą: todėl, kad tai yra mano laukas, ir šitie šikniai dergia tame lauke!? - apie tai, kodėl negali nurimti, matydamas nesąmones Medininkų byloje, sakė Audrius Butkevičius. ...       (Skaityta - 4113 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 15:41:34
?Šernas labai charakteringai pasakė ir man yra pasakęs: ?Aš atsimenu eiseną... Aš mačiau pro langą, kaip praėjo į vagonėlį, ir aš pamačiau tą eiseną dabar!? Ne tai, kad veidą ? eiseną. Tokią savotišką individualią eiseną. ...       (Skaityta - 3900 / Komentarai - 0)
 
  2013-08-16 15:19:07
Nuo mažens labai mėgau mokytis. Kai tik tėvas mane, vos sulaukusią penkerių, išmokė skaityti, nuo to laiko vis mokausi ir mokausi. Ir turiu pasakyti, kad iki šiol daugausia dalykų išmokdavau iš rašytinių šaltinių, o kur kas mažiau iš patirties. Kaip tik dėl to pasaulio suvokimo horizontai vis plėtėsi plėtėsi ir galų gale taip išsiplėtė, kad nori nenori, bet antrinių informacijos perteikimo šaltinių nebeužteko. Žūt būt pati turėjau prisikasti iki pirminių, t. y. iki paties Žinojimo, kuris, kaip esu skaičiusi, kartais atsiveria, kaip kad Mozei atsivėrė ganant avis. Užsiliepsnojo krūmas ir ? pasaulis turi Dešimtį Dievo įsakymų. ...       (Skaityta - 4147 / Komentarai - 0)
 
    Atgal
1 iš 12 psl.    Daugiau    
info@advo.lt   © 2005   Balticus Advocatus.   Autorinės teisės.  Atsakomybės apribojimas